Біткоіни - криптовалюта

 Апрель 9, 2018 – 19:56

Що звичайна людина знає про біткоіни? Що вони стоять купу грошей, не існує у фізичній формі і якось пов'язані з відеокартами. Але варто копнути глибше і спробувати розібратися в деталях - і інформації стає так багато, що аж в мозку не поміщається.

Але не цього разу. Обіцяє не вантажити, а зрозуміло пояснити все найважливіше, що потрібно знати про цю криптовалюта.

Вы можете заработать биткоин принимая участие в наших пулах для майнинга криптовалют и получить отличный способ для дополнительного дохода доступного для любого пользователя сети. 

Біткоіни (скорочено BTC) - криптовалюта. З одного боку, біткоіни схожі на звичні гроші: їх можна обміняти на долари, євро, рублі і т.д. Ними можна розрахуватися за покупку в інтернеті або перевести друзям, яким не вистачає полбіткоіна до зарплати. Їх можуть вкрасти.

З іншого боку, спільного з тим же рублем у біткоіни дуже мало. У нього немає фізичної форми - біткоіни не можна пошуршать і позвенеть. І навіть на пластик закинути проблематично (хоча спроби здійснюються - см. Що можна купити за біткоіни?).

У біткоіни немає емітента - юридичної особи, яка його випускає. Наприклад, емітент рубля - Центробанк. Він, грубо кажучи, вирішує, скільки грошей друкувати, і зберігає дані про це у себе в системі. У біткоіни таких решателей немає. Як немає і одного місця, де знаходяться дані про криптовалюта. Ця інформація зберігається на сотнях комп'ютерів одночасно - як торрент-файли. Виходить, як таких біткоіни немає, існує тільки інформація про їх передачу.

А ще біткоіни неможливо підробити. Поки, принаймні, це нікому не вдалося. Підробити гаманець для їх прийому - так, вкрасти, скориставшись проломом в захисті компанії - теж так. Але створити таку саму грошову одиницю - Ні-і. І це - головна фішка біткоіни.

2. Яка різниця між грошима у мене на картці, які теж досить абстрактні, і біткоіни?

Головна фішка і відмінність біткоіни від звичайних валют - то, як відбувається передача грошей від однієї людини іншій.

Для початку розглянемо класичну схему. У вас є банківська карта, яка прив'язана до банківського рахунку. Банк фіксує інформацію про гроші на рахунку: скільки коштів надійшло або списалося, звідки, куди і о котрій годині. За це він щорічно (або навіть щомісяця) списує з вас гроші. Плюс ви платите йому при переказі грошей на інший рахунок. Магазини, в яких ви розраховуєтесь карткою, теж відстібають банку комісію.

Якщо банк вирішить, що активність на вашому рахунку якась підозріла - він має повне право його заморозити. А гроші з вашого рахунку можете зняти не тільки ви, але і, наприклад, судовий пристав.

У підсумку ми маємо купу комісій і ризик, що хтось заарештує частина ваших грошей або заморозить рахунок цілком. А ось біткоіни такої фігні не допустить, бо в його основі не банк, а блокчейн. І тут ми підійшли до самої мякотке, самого серця криптовалюта.

Отже, блокчейн. Розібратися, що це таке, не складно. Головне - слідкуйте за руками.

Усі транзакції потрібно фіксувати: хто, кому і скільки криптовалюта передав.

Похожие записи:

  1. Що таке кредитна карта
  2. Сітка ткана металева
  3. Изготовление табличек
  4. Интернет провайдер