Будівництво з дерева

 Июнь 8, 2015 – 10:11

Ось уже багато століть одним з головних матеріалів для будівництва та побуту є дерево, і хоча деревину вже видобувають протягом багатьох століть, його шлях від зрубу до предметів меблів у вашій хаті достатньо довгий і технологічно складний.

Насамперед дерево потрібно зрубати - знайти потрібний тип в зазначеному місці, що знаходилося б не дуже далеко до фабрик і отримати дозвіл від місцевої адміністрації. Видобуток деревини сильно б'є по екологічному фону, так за останні сто років розвинені держави земної кулі зрубали від 15 до 40 своїх запасів дерева. На сьогоднішній день стало престижно здобувати дерево на штучних плантаціях або ж використовувати вторинний продукт. Людські ресурси, (бензопили), тягачі йдуть у справу і залишають за собою лише ряди пеньків. Добре, що в Росії ще досить лісгоспів і видобуток дерева не є проблемою, але ці ліси знаходяться на все більш віддалених територіях від головних споживачів дерева. Та й робітникам, які добувають деревину, потрібно все далі віддалятися від дому, і витрачати більше грошей на транспортування спецобладнання. На місці заготовки потрібно розпиляти дерева і підготувати колоди для транспортування.

Перевезення дерева з місця видобутку до переробних фабрик досить клопітка і тривале завдання. Поліна збирають в штабелі і перевозять фурами або залізничним транспортом на підприємства і заводи, які знаходяться як біля місць розробок так і у великих містах.

На лісообробного фабриках дерево проходить процес обробки та підготовку до цільовим призначенням. Спершу колода розпилюють і з допомогою устаткування знімають верхній шар і прибирають всі дефекти, які можуть призвести несправність при експлуатації. Спеціальний (деревообробний верстат) використовується для шліфування дерева і подальшої підготовки. Залежно від виду деревного матеріалу, умов використання та іншим вимогам деревину сортують і відправляють на обробку.

Деревний матеріал для споруди будівель, в основному твердих сортів, як бук, дуб, граб, проходить захист від вологості, гнилі, вогню, сонячного світла. Це все допомагають будівлі переносити всі забаганки природи і служити довгі роки. Будинки з оциліндрованих колод ціни на які не найвищі, піддаються ще додаткову обробку, для запобігання скупчень сміття в жолобках.


Хоча, деякі будови, які перебувають у постійному зіткненні з водою або парою виготовляються з м'яких видів, наприклад з липи. Деревний матеріал з липи має сильну природним захистом від води і гнилі, і майже не вимагає додаткової обробки. З такого матеріалу можна зводити сауни, бані ціни яких будуть прийнятною майже для всіх.

Деревина, з якої виготовляється меблі, проходить іншу обробку, з допомогою якої стає найбільш міцною, блискучою та індивідуальної. На деревообробних фабриках, які виготовляють меблі, деревний матеріал проходить ще кілька стадій обробки. З дощок роблять заготовки, які будуть частинами та деталями меблевих виробів. Якщо потрібно, наносяться візерунки і вирізаються елементи дизайну. Завершальним етапом є покриття фарбою і лакування, які крім краси надають меблям також міцності і захищають від зовнішньої впливу. І нарешті меблі монтується, склеюється, обтягається тканиною і доставляється в меблеві центри, де чекає свого покупця.

Похожие записи:

  1. Будівництво котеджів План
  2. Будівництво Котеджі
  3. Будівництво Котеджів в Psd
  4. Будівництво дачні котеджі