Глиноземистий цемент

 Ноябрь 24, 2018 – 19:56

Глиноземистий цемент - це в'язка речовина будівельного призначення, отримане при подрібненні клінкеру з великим вмістом глинозему і окису кальцію. Клінкер виходить спіканням роздроблених порід, таких як боксити, вапняки або вапно. Головна відмінність глиноземистого цементу від портландцементу полягає в тому, що велика частина ГЦ складається з низькоосновних алюмінатів кальцію. Тоді як ПЦ проводиться з клінкеру, в складі якого переважно силікати кальцію.

Класифікація

По складу глиноземний цемент підрозділяється на високоізвестковий і малоізвестковий. У першому більше 40% обсягу займає CaO, також він має підвищений вміст C5A3. Для малоізвесткових властиво кількість CaO менше 40% і наявність іншого алюмінату кальцію CA2. Високоізвестковие ГЦ мають велику початкову міцність і характеризуються незначним підвищенням цього показника з часом.

Вы можете выбрать и купить стильный и практичный iPhone 6 по самой выгодной и доступной цене, без накруток и переплат.

Малоізвестковие, навпаки, спочатку твердіння менш міцні, але мають значний приріст твердості і в кінці періоду гідратації показують більш високі значення міцності. Ви можете знайти більш детальну класифікацію глиноземистих цементів в ГОСТ 969-91.

Характеристики

Момент початку схоплювання глиноземистого цементу не може бути пізніше 12 годин після його змішування з водою. Мінімальний інтервал початку твердіння становить 30 хвилин. Для отримання розчину з швидкими термінами твердіння, в цемент додають спеціальні компоненти. Наприклад, гідрат окису кальцію або натрію, сульфати заліза, кальцію або натрію та інші хімічні речовини. Збільшити період початку схоплювання може азотистий або хлористий натрій, цукор, борна кислота, гліцерин, хлористий барій, бура та інші сполуки.

ГЦ характеризується меншою усадкою, його пористість в 1,5 рази нижче, ніж у портландцементу. Відповідно глиноземний цемент має більш високу водонепроникність. Хімічний склад і структура ГЦ дають йому також перевага в до корозії і стійкості до сульфатів кальцію і магнію, кращу опірність впливу солоної і прісної води.

застосування

Глиноземистий цемент обходиться в 3-4 рази дорожче, тому його застосовують тільки коли є гостра необхідність використовувати матеріал з відповідними властивостями. ГЦ показує відмінну вогнестійкість, здатний швидше набирати міцність на ранніх термінах тверднення, має краще зчеплення з арматурою, ніж ПЦ.

Таким чином, оптимальні сфери застосування матеріалу будуть наступними: виробництво вогнетривких розчинів, виготовлення конструкцій або виробів при низьких температурах, створення бетонних споруд, які будуть експлуатуватися в воді з підвищеним вмістом мінералів. І найважливіше - це виготовлення бетонних конструкцій, що вимагають максимально швидкого твердіння розчину.

Похожие записи:

  1. Як зробити біотуалет
  2. Выгодный ремонт
  3. О ИМПЛАНТАЦИИ ЗУБОВ
  4. Гидроизоляция фундамента
  5. Ремонт коттеджей