Хмельницька область

 Декабрь 15, 2018 – 20:17

Хмельницька область розташована на Правобережній Україні, в середній частині Волинсько-Подільського височини. Це частина українського Поділля з його мальовничими ландшафтами, родючими землями і працьовитими людьми. Не випадково більш ніж столітній вік геній українська поетеса Леся Українки з любов'ю і непідробним захопленням писала про цю землю: «Прекрасна Україна, Поділля!» У нинішніх кордонах Хмельницька область існує з 22 вересня 1937 року, коли Кам'янець-Подільський край був заснований. У 1941 році обласний центр був перенесений до Проскурова, а в 1954 році область була перейменована в Хмельницький.

Самые интересные и важные события в Хмельницке собраны на портале khmelnytskyi.name и доступны в любое удобное для вас время бесплатно и без регистрации.

Територія Хмельницької області становить 20,6 тис. Кв. В основному це лісостеп, хоча північна частина Хмельницької області - це Поліська область. У регіоні проживає понад мільйон чотириста тисяч осіб. Хмельницька область включає 13 міст, 24 селища міського типу і 1416 сіл. Хмельницька земля має багату історію, різноманітний рослинний і тваринний світ, унікальні ландшафти, скелі, печери, озера і природно-сировинний потенціал.

За запасами водних ресурсів Хмельницька область посідає шосте місце в країні, а також третє місце за різноманітністю рослинних ресурсів (після Криму і Карпат).

Регіон має невичерпним природно-сировинним багатством. Це майже 400 родовищ різних корисних копалин і основними з них є сапонітові глини, фосфорити, апатити, глауконітові піски, граніт, вапняк, пісок, гіпс, крейда, кремінь і графіт. У Славуті вже зданий в експлуатацію цех з виробництва сапонітових борошна. Сапонітів мають широкий спектр можливого їх використання в якості природних домішок при розведенні великої рогатої худоби; консервант зелених кормів; комплексний меліорант для рекультивації грунту, забруднене радіонуклідами. Запаси мінеральних лікувальних вод дуже високо цінуються, і їх досить на Хмельницькій землі. Місцева мінеральна вода "Збручанська" набула великої популярності. Наукові дослідження підтвердили фінансову життєздатність створення особливої економічної зони "Resortopolis Tovtry" - потужної індустрії оздоровлення людей та міжнародного туризму. У регіоні працюють над розробкою шляхів ефективного використання потужного потенціалу резортополя "Товтри"; освоєні зони відпочинку в унікальній зоні, що охороняється Національного природного парку «Поділ Товтри». Це потужний потенціал для створення повноцінної курортної зони.

Похожие записи:

  1. Чернігівська область
  2. Рівненська область
  3. Майдан Незалежності