КИЇВ, КАПІТАЛ УКРАЇНИ

 Январь 11, 2019 – 11:46

КИЇВ, КАПІТАЛ УКРАЇНИ І КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Із заснуванням Київської Русі у другій половині 9-го століття Київ став його столицею і серцем цього першого держави, що виник серед східних слов'ян. З 9 по 14 століття нинішній Київський край входив до складу двох основних князівств Київської Русі: Київського князівства і Переяславського князівства. У той час Київ був релігійним центром Східної Європи. Митрополичий престол, тут було безліч церков і монастирів (найвідомішим з яких був Київський печерний монастир). Це був також центр навчання, листи, переписування книг і малювання. Перші руські літописи були там написані. 

Самые важные и интересные события в городе Киев и области собраны на портале kiyevlyanka.info и доступны в любое удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.

У Софійському соборі розміщувалася князівська бібліотека - перша бібліотека в Україні. Проте, багатство і популярність Києва залучили багато грабіжників, і місто зазнало численних нападів і руйнування в результаті іноземних вторгнень і міжусобної боротьби між російськими князями. У 1240 році Київ був пограбований монголо-татарською армією Бату-хана, яка знищила його населення. У 1362-3 Великий Князь Альгірдас Литовський приєднував Київську землю до Великого Князівства Литовського в якості удільного князівства. У 1497 році весь місто отримало права магдебурзького права. У 1569 році, згідно з положеннями Люблінського союзу, Київське та Київське воєводства перейшли під польське правління і культурний вплив як частина Речі Посполитої. В козачий період, на початку 17 століття, Київ пережив ренесанс, ставши політичним, релігійним і культурним центром України. Там жив козачий гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний (бл. 1610-22) і належав до Київського Богоявленському братству. У 1620 році патріарх Єрусалимський Феофан III відновив українську православну церковну ієрархію і київську метрополію. Школа, заснована митрополитом Петром Могилою в Київському печерному монастирі, була об'єднана зі школою братства в 1633 році, щоб утворити знаменитий Києво-Могилянський коледж (перейменований в Києво-Могилянську академію в 1701 році). Під час козацько-польської війни гетьман Богдан Хмельницький і його армія тріумфально увійшли до Києва в грудні 1648 року. Його армія очистила місто від польських військ, і Київ став столицею київського полку.

Похожие записи:

  1. Оптоволоконний модем
  2. ​РЕКЛАМНЫЙ ПЛАКАТ
  3. ДИССОЛЬВЕР ДЛЯ КРАСКИ
  4. О ИМПЛАНТАЦИИ ЗУБОВ