Полтавська битва

 Январь 28, 2019 – 20:34

Полтавська битва

Полтавська битва (8 липня 1709), вирішальна перемога Петра I Великого в Росії над Карлом XII в Швеції у Великій Північній війні. Битва поклала кінець статусу Швеції як головної держави і поклала початок пануванню Росії в Східній Європі.

Незважаючи на свій попередній успіх проти російських, Карл XII не зміг кинути виклик Москві. До зими 1708 року, зіткнувшись з крижаної російської погодою і нестачею запасів, Чарльз попрямував на південь до України. Йому було важко забезпечити свою армію, і він почав своє весняний наступ, втративши від 5000 до 8000 чоловік. Однак він все ще мав армію в 25 000 чоловік і вирішив захопити російську полтавську фортецю на річці Ворскла. Цар Петро мобілізував свої сили для захисту Полтави.

Самые интересные и важные новости политики, спорта и развлечений собраны на Newportal - новости и доступны в любое удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.

27 червня, під час перших сутичок, випадковий російський постріл вдарив Чарльза в ногу. Рана стала серйозною, і протягом двох днів життя Чарльза висіла на волосині. Хоча він видужав, він не зміг особисто керувати своєю армією. Командування було передано фельдмаршалу Карлу Густаву Ренскіельду і генералу Адаму Людвігу Левенгаупта. Знаючи, що шведам не вистачає згуртованого керівництва, Петро перетнув Ворсклу і викопав у своїй армії 40 000 чоловік під Полтавою. Він створив Т-образну серію редутів в лісі на північний захід від своєї позиції уздовж маршруту, по якому шведам довелося б йти, щоб атакувати. Ці позиції забезпечать фланговий вогонь проти наступаючих шведів і допоможуть захистити основний табір.Він створив Т-образну серію редутів в лісі на північний захід від своєї позиції уздовж маршруту, по якому шведам довелося б йти, щоб атакувати. 

Похожие записи:

  1. Уход за ламинатом
  2. Правовые гарантии
  3. Ковровая плитка