Історична столиця- Чернівці

 Декабрь 15, 2018 – 12:44

Чернівці [Чернівці; Чернівці] (німецький: Чернівців; румунський: Чернауті). Карта: V-6. Історична столиця і політичний, культурний і релігійний центр Буковини і, в кінцевому підсумку, Чернівецькій області. Місто (населення 243 500 чоловік 2005 року) розташований на кордоні Підкарпаття і на кордоні, що розділяє українські та румунські етнічні території. Розташований на обох берегах річки Прут, він охоплює долину і навколишні пагорби і має висоту від 250 м в найвищій точці до 160 м в долині Прут. Чернівці - це автомагістраль і залізничний вузол з аеропортом.

Самые интересные и важные события в городе Черновцы собраны на портале Сайты Черновцови  доступны в любое удобное для вас время бесплатно и без регистрации.

Історія до 1774 року. Населені пункти на місці Чернівців відносяться до доби палеоліту. Реліквії Трипільської культури та епохи бронзи і залізного століття поселення були виявлені в околицях міста. Археологічні знахідки в околицях Чернівців свідчать про слов'янському населенні в 2-5 ст. Н.е. У період Київської Русі територія була заселена білими хорватами і тиверців (9-11 століття). Оборонні укріплення Чернівців були зведені на лівому березі річки Прут в другій половині XII в.Князь Ярослав Осмомисл з Галицького князівства. Фортеця проіснувала до середини 13 століття, коли вона була зруйнована монголами. Нове місто було побудоване на високому правому березі Прута. Руїни старої фортеці збереглися до цих пір.

З середини 14 століття до 1538 років Чернівці належали Молдавії і стояли на її кордоні з Польщею. Торговий шлях зі Львова до Сучави, який пов'язував Західну Європу з країнами Півдня і Сходу, пролягав через Чернівці. У місті стягується акцизний податок (Черновское мито), і найперша згадка про Чернівці з'являється в документі князя Олександра Молдавського 1408 року в зв'язку з акцизним договором, який він уклав з львівськими купцями. У 1488 році Чернівці стали центром Чернівецького повіту. Під час молдавського періоду місто користувалося самоврядуванням на основі магдебурзького праваи як «вільне місто» був безпосередньо підпорядкований принцу. У 15-16 століттях Чернівці були торговим центром з широко відомими міжнародними ярмарками на лівому березі річки Прут. Однак з середини 16-го століття місто почало економічно руйнуватися через постійні війни і облоги. Місто було пограбоване під час молдавсько-польських воєн в 1497, 1509 і 1 688 роках; турецькі війни в 1476 і 1714 роках; і кримськотатарські війни в 1626, 1646, 1650 і тисячі шістсот сімдесят-два роках. У 1538 році Чернівці перейшли під контроль Туреччини. Козаки, під Tymish Хмельницькому, приїхав до Чернівців у 1650 і 1 653 гетьман Іван МазепаВойска Росії провели там зиму 1709-10 років після поразки в Полтавській битві. У цю зиму російські війська, переслідуючи Мазепу і шведів, вперше увійшли в місто, а Чернівці були розграбовані як шведами, так і російськими. Російські війська увійшли до Чернівців знову в 1739 році під час російсько-турецької війни, взявши з собою на відступ велика кількість городян. В результаті частих воєн і навал до 18 століття Чернівці скоротилися до невеликого поселення: в 1762 році було чи 200 дерев'яних будівель. Його населення в 1200 чоловік складався з бояр, торговців, лихварів і бідних, які повстали проти зростаючої несправедливості і стали соціальними бандитами (див. Опришок) .в 17-18 ст.

Похожие записи:

  1. Заміна скла телефону
  2. История города Хмельницка
  3. Профільні труби з алюмінію
  4. Етапи будівництва будинків
  5. Особенности фотосъемки