Тампонажний портландцемент

 Ноябрь 24, 2018 – 20:03

Тампонажний портландцемент

Тампонажний цемент (ТЦ) використовується з метою ізоляції свердловин для видобутку нафти і газу від тиску грунтових вод. Матеріал має дуже схожий склад зі звичайним портландцементом і є однією з його різновидів. ТЦ отримують подрібненням спеціального тампонажного клінкеру. У його склад входять мінеральні компоненти, співвідношення яких залежить від типу тампонажного цементу. Для ізолювання холодних свердловин використовуються одні інгредієнти, а для роботи в гарячих свердловинах - інші.

склад

Вы можете заказать и купить качественные и практичные osb-3 плиты по самой выгодной и доступной цене. без накруток и переплат.

Тампонування холодних свердловин вимагає суміші, до складу якої входить до 13% трёхкальціевого алюмінату і близько 50% трёхкальціевого силікату (Аліта). Завдяки такому співвідношенню компонентів, вдається виготовити матеріал з високою швидкістю твердіння на ранніх термінах. Існує також інший спосіб отримання цементу з аналогічними властивостями. Він заснований на використанні суміші 60% трехкальцеівого силікату і невеликої кількості С3А в межах від 4% до 7%.

Низький відсотка С3А в суміші, при використанні тих же інгредієнтів, з яких складається звичайний портландцемент, дозволяє отримати тампонажний цемент придатний для роботи в умовах високих температур. У гарячої свердловині ТЦ швидше твердне і має підвищену міцність, крім того сам процес схоплювання починається набагато раніше.

Класифікація

Портландцемент тампонажний по ГОСТ 1581-96 має кілька класифікацій, цей же документ регламентує технічні умови для виготовлення ТЦ. Залежно від складу, матеріал поділяють на 3 типи. Бездобавочний відноситься до типу I, який в свою чергу має підтипи I-G і I-H. Перший характеризується водоцементним співвідношенням 0,44, а для I-H це значення становить 0,38. Другий тип має в своєму складі додаткові мінеральні добавки і маркується як тип II. В останній тип III при виробництві додають компоненти, які регулюють щільність цементного розчину.

Також існує класифікація тампонажного цементу за питомою вагою розчину: УТ - більш важкий і Про - полегшений. Залежно від температурних умов застосування, ТЦ класифікують для: підвищених температур до 150 ° С, помірних - від 51 ° С до 100 ° С, а також низьких і нормальних температур в межах між 15 ° С і 50 ° С. Крім того тампонажний портландцемент може бути сульфатостйкім і звичайним.

Похожие записи:

  1. Приложение для андроид
  2. Глиноземистий цемент
  3. Напольное покрытие ламинат