Житомир під час української боротьби за незалежність

 Декабрь 15, 2018 – 12:13

Під час української боротьби за незалежність (1917-20) на початку 1918 року Житомир деякий час служив резиденцією уряду Української Народної Республіки. У серпні 1919 року Другий корпус Української галицької армії воював в безпосередній близькості з Червоною армією. Під час Другої світової війни місто було окуповане німцями і отримав значну шкоду. Він був реконструйований в післявоєнний період. До 1971 року його населення зросло до 167 000, а до 1979 року - до 244 000.

Все самые интересные и важные события в Житомире собраны на портале zhytomyryanka и доступны в любое удобное время бесплатно и без регистрации.

Сьогодні Житомир є великим промисловим і транспортним центром. Основні галузі промисловості: машинобудування і металообробка; в їх число входять консорціум з виробництва приладового обладнання "Електровимірівач", завод автозапчастин і завод автоматичних верстатів. Найбільші підприємства легкої промисловості в Житомирському лляному Виробництві комплексу та одягу, взуття та панчішно - шкарпеткові фабрики. Харчова промисловість складається з великих м'ясомолочних, кондитерських, борошномельних, хлібопекарських, самогоноваріння і пивоварних підприємств. Є кілька виробників будівельних матеріалів, завод синтетичних тканин і паперова фабрика. деревообробна промисловість виробляє меблі (див Житомирський меблів Виробництво комплексу), музичні інструменти, іграшки та сувеніри. Освітні послуги для міста включають в себе п'ять вищу освіту установ, наприклад, Житомирський державний університет, Житомирський національний університет сільського господарства і екології, Житомирський державний технологічний університет, 9 спеціалізованих середніх шкіл і 10 професійно - технічних училищ. Є кілька науково-дослідних інститутів, таких як Інститут вирощування хмелю. Крім Житомир регіональних досліджень музею естьлітературно-меморіальний музей, присвячений Володимиру Короленка (див. Музеї Короленка) і меморіальний музей, присвячений Сергію Королову. Культурні об'єкти включають в себе художню галерею, ляльковий театр, Житомирський Українських музичний і драматичний театр і філармонію. Головними архітектурними пам'ятками є єзуїтський монастир, римсько-католицька церква (1744), Софійський собор (1737-51), Спасо-Преображенський собор (1866-74), ратуша (тисячу сімсот вісімдесят дев'ять) і окружний суд (1898, нині Національний університет сільського господарства і екології )

Похожие записи:

  1. Топ переваг найму професійної бригади по знесенню
  2. По какому принципу выбирать онлайн казино
  3. Принцип формування вартості дизайн-проекту
  4. Как выбрать лучший для вашего бизнеса дата-центр
  5. Город Львов и исторический регион Галисия