Секретні місця Полтавщини, що тягнуть туриста.

 Июль 23, 2018 – 12:48

Секретні місця Полтавщини, що тягнуть туриста.

Полтавська область приваблює незвичайною історією, красою будівель, дивовижними пам'ятками. Відвідуючи міста і села цього чудового краю можна зануритися в атмосферу, де працювали і творили відомі драматурги, філософи, художники. Вони черпали тут натхнення і увічнювали в своїх творах особливі місця, деякі з яких збереглися до цих пір.

Все интересные и главные события в Полтаве собраны на портале poltava-city.com и доступны к просмотру бесплатно и без регистрации, в любое удобное для Вас время.

село Яреськи

Це маленьке село, яке здобуло поширення, розкинулося на березі мальовничої річки Псел поблизу розкішного соснового лісу. Воно стало місцем народження і дорослішання матері Миколи Гоголя. Згодом, письменник-містик багато з майбутніх сюжетів «запозичив» із цих місць. До речі, «генделик» «Зустріч», багаторазово згадується в його оповіданнях, до сих пір працює. Потрапити сюди - справа досить клопітка, тому як «Жіночі сльози» (так називають генделик в народі) часто закриті з різних причин.

Це село також на цілих десять років стало платформою для роботи кіностудії. Довженко режисирував тут «Щорса», «Івана», в кінострічці «Земля» чітко пробігають пейзажі тутешньої Сорокалітовой гори.

Вернадський також був захоплений сільським колоритом, тут він жив і писав дослідницькі праці протягом багатьох років.

Розкриємо секрет, у вас буде можливість помедитувати в тіні потужного дуба, який власноруч висадив Гоголь.

село Диканька

Це село також «мало великий попит» у Миколи Васильовича, а його персонажі були «списані» з реальних людей. Тут дійсно розташована колоритна Троїцька Церква, розписана по книзі Вакулою-ковалем. Герой в реальному житті був художником і проживав в одному з будинків села, місцеві щедро діляться байками на цей рахунок. Розташуєтеся під кроною розлогих Кочубеївських дубів (кожен буде радий супроводжувати вас сюди), і насолодитеся цими романтичними розповідями.

Є тут і четверо 800-літніх велетнів, що зберігають пам'ять про часи зустрічей юної спокусниці Мотрі Кочубей і славнозвісного гетьмана Мазепи.

Не забудьте зазирнути і до місцевих кафе - полтавські галушки і борщ незабутні.

Розкриємо секрет, в селі розташована витончена Тріумфальна арка (проект Л. Руска, приурочений до візиту самого імператора Олександра I), під цією відомою конструкцією вершаться долі і можна загадувати бажання.

село Гоголеве

Музей заповідник розкинувся в селі неподалік від районного центру Шишаки (12 км.), Побувайте в гоголівському будинку, оточеному парком, альтанкою, садом і невеликими ставками. Весь цей колорит надихав майбутнього письменника на створення глибоких, етнічно орієнтованих творів. Будьте готові почути зачаровують легенди про рід Гоголів-Яновських, і відчути, що це місце дійсно унікально.

Розкриємо секрет, при бажанні можна розписатися в цій садибі, сьогодні вона стала ще й офіційним РАГСом.

Похожие записи:

  1. Зручність монтажу і експлуатації роз
  2. Як розширити дисковий простір ультрабука
  3. Роллы суши должны обеспечивать удачу
  4. Сложные гипсокартонные конструкции