Планування присадибної ділянки

 Апрель 18, 2015 – 15:57

Дача є непоганою альтернативою заміського будинку, яка поєднує в собі різні функції - відпочинок, заготівля продуктів, сезонне проживання у весняно-літній період.

Планування розміщення на дачній ділянці будинку, саду та городу займає важливе місце при його покупці або споруді. Місце будівництва будинку грає головну роль в цьому. Від його розташування буде залежати подальше розміщення інших об'єктів - лазня, альтанка, полисадник і створення різних зон для роботи і відпочинку.

Планування дачної ділянки дозволить більш раціонально використовувати територію і поєднати всі необхідні елементи. В залежності від призначення дачі, виділяють кілька видів планування:


Робоча зона. Основну частину ділянки буде займати сад і город для вирощування овочів і фруктів. При такому розташуванні будинок будується у огорожі в деякому віддаленні. Розміри будинку також впливають на доступ сонячного світла, а також денного і вечірнього в садову частина в різний час доби. Перед ним влаштовуватися невеликий майданчик, яка веде від хвіртки до ганку, з розміщенням невеликих квітників і доріжки. Інша площа віддається під пристрій грядок в різному стилі, залежно від загальної концепції побудованого будинку і стилю оформлення ділянки.
Зона відпочинку на дачі. В даному випадку основна територія навколо будинку віддається під розміщення різних об'єктів для відпочинку - будівництво лазні, альтанки, облаштування штучного водоймища, при відсутності природного. Створення різних декоративних зон - сад каменів, облаштування альпійської гірки і різних квітників і альпінаріїв. Дача в даному випадку несе в собі в основному естетичні функції і повинна розташовувати усіма зручностями для комфортного відпочинку та приємного проведення часу.
Комбінований ділянку. Найбільш поширений вид дачних ділянок, в якому поєднуються кілька зон, розташованих в залежності від форми території та її розмірів.

Рівень землі безпосередньо впливає на функції плодоношення різних культур, вирощуваних на дачі. Від нього залежить стік ґрунтових і талих вод, які зволожують грунт. У деяких випадках може знадобитися засипання або навпаки зняття шару грунту для спорудження будинку або установки теплиці та інших споруд на ділянці. При плануванні важливо врахувати розташування сторін горизонту. Це особливо важливо при розташуванні будинку і зелених насаджень, тінь від яких не повинна закривати овочі та квіти. До того ж допоможе максимально правильно і повно розподілити денний сонячне світло в кімнатах будинку.

Похожие записи:

  1. Переваги покупки будинку
  2. Парикмахерские мойки
  3. Надійний засіб для миття вікон
  4. Вибір коляски для вашої дитини