Міфи про клеєного бруса: розкриваємо всі секрети и Оценка автомобиля в Смоленске

 Декабрь 15, 2017 – 10:56

Клеєний брус є високотехнологічним продуктом, що володіє всіма достоїнствами натуральної деревини. Але, незважаючи на це, люди, які бажають звести гарний будинок, мучаться сумнівами і не знають чому віддати перевагу: дереву чи все ж каменю? Щоб повністю розвіяти такі сумніви, слід детально розглянути міфи, що існують серед населення.
Перший міф - клеєний брус недостатньо екологічний

Дане упередження прямо пов'язане зі сприйняттям клею в якості токсичного матеріалу. Але це думка вкрай помилкова, оскільки для з'єднання дощок між собою ми використовуємо клей Akzo Nobel. Він проводиться в Швеції і відноситься до сегменту преміум-класу. До речі, клей абсолютно не має запаху і з цієї причини наші співробітники з ним спокійно працюють без респіратора. Чим же обумовлюються такі високі стандарти якості і відмінні технологічні характеристики? Суть в тому, що клей Akzo Nobel абсолютно нешкідливий, адже в його виробництві використовуються лише безпечні компоненти. Він складається з целюлози (а це практично дерево) і не містить в своєму складі ніяких токсичних речовин.


Крім того, клей має ще ряд позитивних властивостей:

експлуатаційна надійність - довговічність і міцність шва;
в отвержденном стані клей хімічно нейтральний, він не розкладається і не виділяє шкідливих сполук протягом усього періоду служби;
брус склеюється на сучасному обладнанні, яке оснащене автоматизованим дозуванням, змішуванням і нанесенням. Це означає, що людський фактор повністю виключається, а будівельний матеріал має високу якість.

З усього вищесказаного можна зробити однозначний висновок - дерев'яні будинки з клеєного бруса одні з найбільш екологічних, і це не обговорюється.

Другий міф - клеєний брус є дорогим задоволенням, якщо провести паралель з іншими видами дерева

З цього приводу можна сказати, що дане помилка виникла з причини порівнювання вартості клеєного бруса з ціною буквально необробленого дерева. Наприклад, житло, яке зібрано з масивного дерева, потребує конопатці і в попередній обробці вагонкою, а це, природно, ще деяка сума витрат. Що стосується конструкцій, зведених з клеєного бруса, вони повністю готові до обробки. Плюс до всього, не потрібно вкладати гроші в утеплення або в вирівнювання стін. Але і це ще не всі переваги, оскільки матеріал в процесі виробництва покривається вологовідштовхуючим засобом, обробляється протипожежним складом. Одним словом, якщо розглянути всі витрати в сукупності, виходить, що підсумкова вартість будинку з клеєного бруса цілком порівнянна. Важливий і факт значної економії часу, який можна витратити на інші, більш приємні заняття.
Третій міф: клеєний брус - недостатньо надійний і неміцний матеріал

Виробництво клеєного бруса порівнюється з виготовленням листкового пирога. Як це розуміти? Справа в тому, що дошки обробляються антисептиком і вогнетривким розчином, а потім зчіплюються між собою спеціальним нетоксичним клеєм. На наступному етапі вийшли «цеглини» профілюються, шліфуються, нарізаються на чашки і відправляються на будівельний майданчик. Звичайно, кожна партія продукції нашої компанії зазнає жорсткого контролю на предмет якості клейового шва. Цей технічний процес відбувається в нашій власній лабораторії, в ході якого перевіряється відповідність європейським і японським стандартам. Це означає, що виробництво бруса продумано до дрібниць, тобто міцність склеювання даного матеріалу на порядок вище, ніж природне зчеплення волокон дерева.

Щоб досконально розібратися в цьому важливому питанні, необхідно навести наступний приклад: якщо спіл клеєного бруса Ви захочете розбити, він не зламається по штучному шву. Хіба таке може бути, запитають багато? Так, матеріал зламається саме по тілу дерева.

Розглядаючи нестабільність геометрії деревини, потрібно підкреслити, що людство навчилося з нею боротися, адже з'явився клеєний брус. Безумовно, технологія виготовлення клеєного бруса вельми трудомістка, але показники, якими володіє цей унікальний матеріал, коштують витрачених зусиль і коштів. Її суть полягає в таких засадничих моментах:

колоди розпилюються на дошки однакової товщини, тому готовий брус не піддається розтріскування і деформації;
дошки просушуються в спеціальній камері під контролем комп'ютера. Завдяки цьому деревина доводиться до вологості 10-12%, а будівля не піддається усадці;
в процесі калібрування і розкрою на заготовки по довжині виявляються всі приховані дефекти. Безсумнівно, такі ділянки видаляються, тобто в клеєного бруса немає сучків і тріщин;
ділянки без дефектів зрощуються в ламелі, ретельно шліфуючись на верстатах з усіх боків, щоб ніщо не заважало ідеального склеювання;
протилежний напрямок волокон деревини склеюються сусідніх ламелей додає матеріалу особливу міцність;
склеєний брус профілюється, торцюється і нарізається на елементи заданих розмірів;
готові марковані деталі належним чином упаковуються, тому на будмайданчику будинок збирається, ніби конструктор.

Загалом, клеєний брус - дуже міцний, надійний і довговічний матеріал!
Міф четвертий - будови з клеєного бруса пожежонебезпечні

І на цей рахунок є вагомі докази, повністю спростовують це помилкова думка. Деякі люди вважають, що дерев'яні будинки частіше піддаються горінню, ніж цегляні. Чи так це? В основному, джерелом пожежі є займання внутрішньої чи зовнішньої проводки, різноманітних оздоблювальних матеріалів, меблів. Це означає, що стіни самі по собі не загоряються. Виходить, абсолютно не важливо, з якого саме матеріалу побудований будинок. Але все ж виробничий процес клеєного бруса має специфічні особливості, оскільки ми піклуємося про безпеку майбутніх мешканців. Які? Суть в тому, що перш ніж стати частиною міцної стіни, кожен брус проходить вогнебіозахисної обробку. На поверхню деревини наноситься спеціальний склад, він хімічно зв'язується з целюлозою і лігніном (це основні компоненти дерева). При нагріванні даний шар запобігає доступ кисню до деревини, перешкоджаючи подальшому поширенню полум'я.
Міф п'ятий - дерев'яні будинки з бруса холодні

Не всі знають, що теплопровідність деревини на порядок нижче, ніж аналогічні показники цегли. Більше того, клеєний брус товщиною 150 мм з енергоефективності замінює близько 900 мм цегляної стіни, а це надзвичайно суттєвий аспект.

Слід відзначити цікавий фактор, коли багато компаній для зниження вартості застосовують не клеєний брус, а оциліндрованої колоди. У підсумку, збираючись у зруб, вінці не надто щільно прилягають один до одного, пропускаючи при цьому повітря. Клеєний брус кардинально відрізняється від масивного дерева, тому що він має монолітну структуру. Крім того, тріщини в конструкції відсутні, а трапециевидное щілинних з'єднань обмежує доступ холодного повітря всередину приміщень. Що стосується теплих повітряних потоків, вони назовні не виходять.

Також можна порівняти теплопровідність клеєного бруса з масивним - перший варіант набагато тепліше, оскільки прошарку клею Akzo Nobel є хорошими теплоізоляторами. А ось шипове з'єднання створює кілька контурів ущільнення, тобто холодне повітря всередину ніяк не потрапляє. Не можна не згадати ще одну відмінність: звичайний брус при засиханні лопається і дає тріщини, які значно знижують робочу товщину матеріалу.

Не менш важливим параметром вважається вітроізоляція, але і в цьому плані клеєний брус має чудові властивості. Профіль складається з безлічі пазів і це запорука відмінної вітроізоляції, причому не потрібно використовувати утеплювач, герметик і займатися паклеваніем.

Похожие записи:

  1. Будинки з клеєного бруса: переваги та особливості
  2. Щит для моніторингу енергоспоживання та стану обладнання
  3. Какой потолок лучше – правильное решение для каждой комнаты
  4. Дом из бруса: вековые традиции и современные технологии