Поради при виборі земельної ділянки для будівництва

 Апрель 5, 2015 – 20:08

Останнім часом, багато людей мріють вибратися з міської суєти, побудувати свій затишний котедж, виростити свій сад чи город і насолоджуватися природою, свіжими продуктами і повітрям, спокоєм і тишею. Саме це пояснює підвищений попит на земельні ділянки.
Вибір земельної ділянки це один з перших кроків до вільної заміського життя. Вибираючи ділянку, слід враховувати не тільки його видалення від міста, престижність району та ціну землі, але й інші технічні критерії, зневаги якими, згодом, може ускладнити будівництво, вплинути на ціну зведення будинку або зробити незручним проживання в заміському котеджі.
Отже, почнемо по порядку:
Купівля земельної ділянки під будівництво (правовий аспект):
В першу чергу у продавця треба з'ясувати, яке право власності на землю. Бажано, щоб ділянка був оформлений як об'єкт права власності або довгострокової оренди. Так само важливо, щоб земля була виділена під ІЖС (індивідуально житлове будівництво), тоді вам буде простіше зробити собі прописку в збудованому будинку.
Перевірте, щоб ваша ділянка під забудову не був арештований, закладений і не мав заборгованості. Дізнатися про це можна краще до сплати авансу, подавши запит в реєстраційну палату. Так само важливо щоб на нього не було накладено сервітут (право на проїзд по цій землі). Ніхто при продажу землі такі відомості не афішує, але вам важливо перевірити ці дані, щоб не зробити помилки.
Вибір ділянки під будівництво (геологія і рельєф):
В першу чергу треба визначитися з розміром земельної ділянки, зрозуміти, як ви хочете бачити свій майбутній котедж, чи будете ви проживати в ньому постійно або це буде літній будиночок, для відпочинку з сім'єю. Чи плануєте ви на ділянці гараж, сад, лазню або басейн. Чи плануєте потім будівництво другого будинку для дітей. Виходячи з вищезгаданого, треба визначитися з розмірами земельної ділянки.
На ціну фундаменту і подальшого облагородження прибудинкової території вплине природний рельєф ділянки. Перепади рівня землі змусять вас будувати будинок з високому цоколем (додаткові витрати). Згодом, доведеться завозити багато грунту на зворотну засипку фундаменту і на вирівнювання території, при великих нерівностях місцевості або безпосередній близькості від водойми на ділянці доведеться робити підпірні стіни. Близькість до водойми і несуча здатність грунту так само може вплинути на ціну фундаменту майбутнього будинку.
Зручно, якщо ділянка буде квадратної або прямокутної форми. На такій землі вам буде простіше розташувати споруди.

Так само треба уточнити, щоб через вашу ділянку не проходили загальні або муніципальні комунікації, які можуть перешкодити вам при розміщенні фундаменту для будинку. Недобре вийти, якщо будинок, який ви задумали будувати, просто не поміститься на ділянці, через те, що через ділянку йде каналізаційна або водопровідна труба загального призначення.
Якщо ви хочете побудувати будинок з цокольним поверхом вас треба дізнатися максимальний підйом грунтової води. Це можна уточнити у сусідів, які давно живуть у цьому районі. Справа в тому, що зі збільшенням щільності забудови району, через вирівнювання низовин та природних водойм, рівень грунтових вод піднімається вище. Від цього рівня залежить будова вашого будинку, чи варто робити підземний поверх або краще залити звичайний фундамент, яку гідроізоляцію вибрати для цоколя. ВблізіКраснодара дуже багато місць, з високим рівнем грунтових вод. Раніше, в районі вул. Російської і Ростовського шосе люди будували будинки з підземними (цокольними) поверхами, нехтуючи хорошою зовнішньої гідроізоляцією. Тепер, щоб позбутися від стоїть у підвалах води, їм доводитися робити дорогу проникаючу внутрішню ізоляцію.

Похожие записи:

  1. ​Нотаріальний переклад довідки та свідоцтва
  2. Поролоновые рыбки – приманки для спиннинга
  3. Як правильно вибрати автомобіль для поїздки