Будівництво будинків з газобетону: що потрібно знати?

 Март 15, 2015 – 17:55

Сьогодні на прогресуючому будівельному ринку пропонується серія матеріалів, яка відноситься до пористого бетону. З усього різноманіття особливо можна виділити газобетон. Даний матеріал має ряд переваг перед своїми аналогами. Газобетон - це поєднання простоти виробництва, високих міцних показників, точних геометричних розмірів і досить низькою собівартістю.

Екскурс в історію

Газобетон з'явився в 20-ті роки минулого сторіччя. Синтез матеріалу пройшов в лабораторіях Фінляндії і на початку 30-х років шведський концерн Siporex вперше промислово випробував отримання цього штучного каменю, який виготовляється шляхом «спінювання» суміші з піску та цементу. Значно зросло виробництво автоклавного газобетону після Другої світової війни. Поштовхом до цього послужила потреба у відновленні зруйнованих будівель.

Активне будівництво заводів з виготовлення газобетону дозволило економічно і оперативно вирішувати дану проблему. Об'ємна маса виробництва газобетону в той час становила 600-700 кг / м3. Такі показники цілком задовольняли вимогам по теплопровідності конструкцій. Отже, підвищена теплосопротівляемость дозволяла зводити зовнішні стіни в один шар без будь-якого пристрою шару теплоізоляції. Завдяки точним геометричним розмірам, блоки з'єднуються між собою так, що товщина клейового розчину не перевищує 2 мм, що забезпечує захист від промерзання швів.

Зупинимося докладніше на характеристиках міцності бетону. Теорія говорить, що бетон є більш якісним при низькому водотвердом відношенні. Таке ставлення має становити 0,28 - 0,3. Зі збільшенням вмісту води міцність бетону знижується. Це безпосередньо відноситься до пористого увазі бетону.

Абсолютно ясно, що якісний бетон ніколи не вийде, якщо водотвердое ставлення дорівнюватиме 0,6 - 0,7. Водотвердое ставлення газобетону становить 0,4 - 0,45 - ось, власне, чому його характеристики міцності так високі. Вони доводяться до показників автоклавних Газосилікат при використанні золи-винесення ТЕЦ або використовуючи домол піску.


Стінні блоки з газобетону та їх застосування

За допомогою стінових блоків зводять перегородки, зовнішні і внутрішні стіни. Також ці блоки використовуються при будівництві багатоповерхівок на каркасній основі. За допомогою такого блоку зводиться 2-х або 3-х поверховий заміський будинок, в якому буде завжди затишно і тепло жити. Причому, з економічної точки зору будівництво будинків з газобетону дуже вигідно і доступно не тільки багатим і середньому класу. Поверхню конструкцій з газобетону прекрасно грунтується, а також забарвлюється зсередини. Чистоту поверхні можна підтримувати простим промиванням водою.

Газобетон також може застосовуватися при будівництві неопалюваних складських приміщень. Дані приміщення можуть бути призначені для зберігання машин, інвентарю, різної сільськогосподарської продукції.
Світова практика будівництва

У світі газобетон застосовують для реконструкції старих споруд, особливо, коли огороджувальні конструкції потребують додаткового утеплення. Також газобетон застосовують при збільшенні поверховості будинку, при цьому зберігаючи відповідні фундаменти.

Газобетон - це ефективний і економічний будівельний матеріал, за допомогою якого можна в стислі терміни спорудити будівлю будь-якого призначення. Блоки газобетону будуть служити утеплювачем при будівництві великих будинків. А в малоповерховому будівництві блоки газобетону будуть виконувати несучу і теплоізоляційну функції. Можливо також комплексне застосування газобетону у конструкціях внутрішніх і зовнішніх стін, перекриттів, перегородок, перемичок, покриттів, сходових ступенів. Ніздрюватий бетон намагалися використовувати в конструкціях підвальних стін, фундаментів, але обґрунтованість такого застосування необхідно перевірити на надійність і довговічність конструкцій.

За допомогою газобетонних блоків можна звести будівлю будь-якої конфігурації, тим самим забезпечується безмежний політ фантазії для архітекторів. Так як газобетонні блоки володіють високою точністю геометричних розмірів, то штукатурні роботи всередині приміщення можна не проводити. Такі оздоблювальні матеріали, як шпалери і керамічна плитка, прекрасно клеяться на газобетон.

Таким чином, пористий бетон незамінний при реконструкції старих будівель, нарощуванні їх поверховості, утепленні фасадів без жодного зміни несучої здатності і конструкції фундаментів.

Похожие записи:

  1. Будівництво будинків з клеєного профільованого Бруса
  2. Будівництво Приватного Будинку з Чого Почати
  3. Будівництво Будинки на Материнський Капітал
  4. Будівництво Будинку Газосилікатні Блоки